Biuletyn Informacji Publicznej

homepage.jpg

Biuletyn Informacji Publicznej

Wojewódzkiego Inspektoratu
Inspekcji Handlowej w Rzeszowie

Aktualności

Zmiany opłat w Biurze Maklerskim mBanku - postępowanie wyjaśniające
buck-2205580_1280.jpg
27.06.2022
Komunikaty UOKiK
Prawo do informacji - jak przedsiębiorcy sobie z nim radzą?
wpół otwarta lodówka sklepowa w supermarkecie z wieloma asortymentami produktów spożywczych, z dużą ilością wywieszek cenowych, podświetlona
27.06.2022
Komunikaty UOKiK

Jedno z podstawowych praw konsumenta to prawo do informacji, czyli co i za ile kupuje. Kontrole w 2021 r. wykazały, że nie wszyscy przedsiębiorcy prawidłowo eksponują ceny towarów i usług - u ponad połowy skontrolowanych stwierdziliśmy nieprawidłowości. Prawie pół miliona partii produktów pod lupą UOKiK. Ponad 15 proc. z nich było źle oznaczone ceną – brakowało informacji o cenie jednostkowej lub jej w ogóle nie było.

Czytaj więcej
Postępowanie Prezesa UOKiK przeciwko Agri Plus
22.06.2022
Komunikaty UOKiK

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowanie przeciwko spółce Agri Plus – organizatorowi tuczu kontraktowego trzody chlewnej. Spółka pomniejsza wynagrodzenie należne rolnikom o kwotę pomocy publicznej udzielanej im za obniżone dochody osiągane w strefach ASF. Takie działanie może być nieuczciwym wykorzystywaniem przewagi kontraktowej.

Czytaj więcej
UOKiK nagrodził najlepsze prace magisterskie i doktorskie
uokik logo.png
22.06.2022
Komunikaty UOKiK

Dziś wręczyliśmy nagrody i wyróżnienia 12 laureatom konkursu Prezesa UOKiK na najlepsze prace magisterskie i doktorskie. Pula nagród wyniosła 36 tys. zł. Serdecznie gratulujemy! Kapituły konkursu oceniły łącznie 48 opracowań. Już teraz zapraszamy do kolejnych edycji konkursu – szczegóły wkrótce.

Czytaj więcej
Zatory płatnicze - pięć decyzji, trzy kary
na zdjęciu plik rozłożonych banknotów stuzłotowych leżących na białej powierzchni
21.06.2022
Komunikaty UOKiK

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył kary za zatory płatnicze w łącznej wysokości 656 tys. zł. Ukarane spółki to: Reckitt Benckiser Production (Poland), Beiersdorf Manufacturing Poznań oraz Firma Oponiarska Dębica. Prezes Urzędu wydał również dwie decyzje, w których odstąpił od wymierzenia kary.

Czytaj więcej
Okulary przeciwsłoneczne pod lupą UOKiK
Brązowe okulary przeciwsłoneczne w rogowej oprawce leżące na złotym piasku. Image by cesardv from Pixabay
17.06.2022
Komunikaty UOKiK

Okulary przeciwsłoneczne – popularny zakup w sezonie letnim. Są traktowane jako modny dodatek, ale przypominamy, że powinny one przede wszystkim pełnić funkcję ochronną. Zobacz, jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne i na co szczególnie uważać. Pobierz raport z kontroli i wykaz zakwestionowanych produktów.

Czytaj więcej
Czy wiesz za co i komu płacisz? Nie trać głowy na urlopie
17.06.2022
Komunikaty UOKiK

Wynajem hulajnogi elektrycznej, powerbanków, rowerów, skuterów czy samochodów – to banalne. Czy zatem może powodować długotrwałe konsekwencje finansowe? Zanim zamówisz usługę, zapoznaj się z jej warunkami. Sprawdź, czy przypadkiem nie jest to subskrypcja. Przeczytaj regulamin wynajmu sprzętu. Upewnij się także, z jakim przedsiębiorcą zawierasz kontrakt, polskim czy zagranicznym, od kiedy działa na rynku, jakie ma opinie na forach internetowych.

Czytaj więcej
Logo Produkt Polski
Logo polub polubowne
Europejskie Centrum Konsumenckie
Prawa Konsumenta

 

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji

Handlowej w Rzeszowie

 

ul. 8-go Marca 5

35-959 Rzeszów

tel. (17) 862 14 53, (17) 862 14 54

 

sekretariat@wiih.rzeszow.pl