Portal konsument.edu.pl zbiera nagrody

31 maja 2022

 

  • Wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej oraz nominacja do nagrody Consumer Education Awards 2022 dla portalu edukacyjnego, przygotowanego przez UOKiK.
  • Konsument.edu.pl - jeśli jeszcze nie znasz tego adresu, sprawdź! To bezpłatny symulator edukacyjny dostępny dla wszystkich użytkowników sieci.
  • Nagradzany portal powstał we współpracy z Fundacją ProPublika.

 

"Edukacja młodych konsumentów to wyzwanie. Jak ciekawie uczyć odróżniania tego, kiedy oferta w sieci jest prawdziwa, a kiedy to pułapka? Nie ma jednej recepty – my stawiamy na innowacyjność i praktyczne sprawdzanie zdobywanej wiedzy. Portal konsument.edu.pl uczy właściwych nawyków konsumenckich w sieci. Dzięki jego funkcjonalnościom przekonujemy, że warto przestrzegać zasady: surfuję, sprawdzam… a dopiero po namyśle - kupuję. Zdobyte w ten sposób kompetencje służą podejmowaniu racjonalnych i bezpiecznych decyzji. Czujemy ogromną satysfakcję, że projekt został doceniony przez profesjonalistów na forum krajowym i międzynarodowym. Cieszymy się też, że wzbudza duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Daje nam to jeszcze więcej motywacji, by rozwijać to narzędzie" – mówi Tomasz Chróstny, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Konsument.edu.pl otrzymał wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej, która doceniła jego wpływ na rozwój kompetencji finansowych polskiego społeczeństwa. Rada wyróżniła również projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Obie inicjatywy uczą i pomagają zdobywać doświadczenie w świecie finansów. Więcej o wyróżnieniach

 

 

Portal konsument.edu.pl zdobył także uznanie Międzynarodowej Sieci Ochrony Konsumentów (International Consumer Protection and Enforcement Network – ICPEN). Został nominowany do nagrody Consumer Education Awards 2022 w obszarze edukacji konsumenckiej w kategorii „Equality and Inclusion”. ICPEN to organizacja zrzeszająca organy ochrony konsumentów z 72 państw świata.

 

Sprawdź, czy dasz się złapać w pułapkę! Wykorzystaj nagrodzone narzędzie w swojej pracy edukatora! Wejdź i zdobądź wiedzę na konsument.edu.pl. To specjalnie przygotowana strona przypominająca portal społecznościowy, gdzie obok tradycyjnych postów na użytkowników czekają pełne pułapek sklepy online, chatboty, filmiki i wiele innych atrakcji. Oprócz tego, portal został stworzony z myślą o edukatorach, na których czeka 10 scenariuszy lekcji. Zajęcia, które można przeprowadzić z użyciem symulatora, wpisują się w podstawę programową szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych.

 

Surfuję, sprawdzam, kupuję!

 

Dodatkowe informacje dla mediów:

Biuro Prasowe UOKiK
pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa
Tel.: 22 55 60 246
E-mail: biuroprasowe@uokik.gov.pl
Twitter: @UOKiKgovPL
Znajdziesz nas również na Instagramie: @uokikgovpl

 

Pomoc dla konsumentów:

Tel. 801 440 220 lub 22 290 89 16 – infolinia konsumencka
E-mail: porady@dlakonsumentow.pl
Rzecznicy konsumentów – w Twoim mieście lub powiecie
Inspekcja Handlowa – w Twoim województwie

 

Pliki do pobrania:

 

Logo Produkt Polski
Logo polub polubowne
Europejskie Centrum Konsumenckie
Prawa Konsumenta