#UOKiK wraz z #InspekcjaHandlowa będą stanowczo reagować na nieuczciwe zachowania właścicieli stacji paliw

25 lutego 2022

 

#UOKiK wraz z #InspekcjaHandlowa będą stanowczo reagować na nieuczciwe zachowania właścicieli stacji paliw. Będziemy też współpracować z innymi instytucjami kontrolnymi, aby dokładne zweryfikować działalność takich podmiotów.

 

 

 

Dziś Prezes #UOKiK Tomasz Chróstny na spotkaniu z szefami wojewódzkich inspektoratów IH zlecił natychmiastowe, intensywne kontrole stacji, które wykorzystują sytuację do absurdalnego podnoszenia cen. O ich praktykach będziemy informować również inne instytucje kontrolne w Polsce.

 

Jednocześnie dziękujemy @PKN_ORLEN i @GrupaLOTOS za gotowość do rezygnacji ze współpracy ze stacjami, które windują w sposób nieuzasadniony ceny paliw. O takich przypadkach będziemy również Was informować.

 

Konsumencie! Jeżeli zauważyłeś nieprawidłowości związane z nieuzasadnionym podnoszeniem cen paliw – zawiadom UOKiK.

Uruchomiony został specjalny adres email, który ułatwi Ci zgłoszenie nieprawidłowości: zgloszenia.ceny@uokik.gov.pl. Używając go prześlij nam zdjęcie pylonu/dystrybutora z cenami paliw lub paragonu. Koniecznie dołącz informację o adresie zgłaszanej przez Ciebie stacji paliw.

 

Informacje w tym zakresie możesz przekazywać również na adres email Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie: sekretariat@wiih.rzeszow.pl

 

Jednocześnie Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej informuje, że w sobotę i niedzielę (26 i 27 lutego 2022 r.) w godzinach od 9:00 do 16:00 pracownicy Inspekcji Handlowej będą przyjmowali informacje w zakresie nieuzasadnionego podnoszenia cen paliw pod nr telefonu 178621453.

Logo Produkt Polski
Logo polub polubowne
Europejskie Centrum Konsumenckie
Prawa Konsumenta