-
AA
+

Biuletyn informacji publicznej

BIP

AKTUALNOŚCI 

data publikacji: 19-11-2019 | 11:40
data ostatniej modyfikacji: 19-11-2019 | 11:48
wytworzył: Marcin Ożóg
wprowadził: Damian Guska
««« powrót
Obowiązki i odpowiedzialność producentów kotłów na paliwa stałe w świetle obowiązujących przepisów UE i krajowych - szkolenie 19 listopada 2019

 

 

Obowiązki i odpowiedzialność producentów kotłów na paliwa stałe w świetle obowiązujących przepisów UE i krajowych to temat dwudniowego szkolenia inspektorów Inspekcji Handlowej z Rzeszowa, Lublina, Krakowa i Wrocławia. W szkoleniu zorganizowanym przez WIIH w Rzeszowie uczestniczą ponadto m.in. przedstawiciele kierownictwa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na czele z zastępcą dyrektora Departamentu Nadzoru Rynku – panią Jadwigą Gunerką.

Inspekcja Handlowa, w związku ze zmianą ustawy – Prawo ochrony środowiska, z dniem 23 listopada 2019 r. uzyska kompetencje w zakresie kontroli wprowadzania do obrotu kotłów na paliwo stałe o znamionowej mocy cieplnej nie większej niż 500 kW.

Inspektorzy Inspekcji Handlowej będą mogli sprawdzać m.in. dokumentację techniczną kontrolowanych kotłów pod kątem spełniania wymagań określonych w znowelizowanym rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe (Dz.U. z 2017 r. poz. 1690 ze zm.).

W przypadku niespełniania wymagań określonych w przepisach organy Inspekcji Handlowej będą mogły na podstawie przepisów ustawy - Prawo ochrony środowiska nakładać administracyjną karę pieniężną, wynoszącą do 5% przychodu przedsiębiorcy osiągniętego w poprzednim roku kalendarzowym, jednak nie mniej niż 10 000 zł.

Zachęcamy również i Państwa do zapoznania się z nowymi wymogami w zakresie kotłów na paliwa stałe. Akty prawne są dostępne m.in. na stronie isap.sejm.gov.pl.

Liczba odwiedzin: 55096

Strona podmiotowa Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie

Realizacja: Ideo